الرژی فصلی و تاثیر آن بر پوست شما

الرژی فصلی و بیماری های پوستی

همانطور که آب و هوا شروع به تغییر می کند و نور و گرمای زیادی به ارمغان می آورد، الرژی های فصلی در کمین شما هستند. پوست شما شروع به تغییر می کند. ممکن است متوجه تفاوت‌های کوچکی نسبت به دمای گرمتر شوید یا اینکه غدد عرق شما اضافه کار می‌کنند. با این حال، آیا می دانستید که آلرژی های فصلی شما روی پوست شما نیز تاثیر می گذارد؟ با ما در این مقاله همراه باشید تا این موضوع را از جنبه های متفاوت به طور کامل بررسی کنیم.

آلرژی فصلی چیست؟

آلرژی مزمن است و زمانی رخ می دهد که سیستم ایمنی یک ماده را مضر ببیند و نسبت به آن بیش از حد واکنش نشان دهد. این باعث می شود افراد واکنش های مختلفی را تجربه کنند، از خفیف تا کشنده. آلرژی منحصر به فرد است، به این معنی که افراد مختلف از ترکیب متفاوتی از آلرژی رنج می برند. همچنین اگر یکی از خوش شانس ها هستید، ممکن است اصلاً از آلرژی رنج نبرید.

آلرژی فصلی که معمولاً به عنوان تب یونجه شناخته می شود ، در فصول مختلف سال مانند بهار، تابستان و پاییز رخ می دهد. این معمولاً زمانی است که گیاهان گرده افشانی می کنند و باعث افزایش تعداد گرده در هوا می شود. آنها با آلرژی های معمولی متفاوت هستند زیرا فقط در زمان های خاصی از سال روی یک فرد تأثیر می گذارند. اگر از آلرژی های فصلی رنج می برید، مهم است که از راه هایی که می توانند باعث ایجاد مشکلات جدید برای پوست شما و همچنین تحریک شرایط موجود شوند، آگاه باشید.

اگزما بیماری پوستی مرتبط با الرژی فصلی

تحقیقات ارتباط بین اگزما و آلرژی را نشان می دهد . در حالی که اگزما شبیه یک واکنش آلرژیک است، مستقیماً توسط آلرژی ایجاد نمی شود. با این حال، آلرژی می تواند باعث شعله ور شدن در افرادی شود که از این بیماری رنج می برند. هنگامی که با ماده حساسیت زا تماس پیدا کردید، سیستم ایمنی بدن شما شروع به واکنش بیش از حد می کند که باعث می شود پوست شما واکنشی شبیه به اگزما نشان دهد. آلرژن های فصلی شامل کنه های گرد و غبار و گرده می باشد. متخصص پوست می تواند علائم مرتبط با اگزما را تشخیص داده و درمان کند.

کهیر بیماری پوستی مرتبط با الرژی فصلی

کهیر همچنین به عنوان کهیر شناخته می شود ، کهیر توسط تعدادی محرک مختلف ایجاد می شود و نشانه لکه های قرمز، برجسته و خارش پوست است. کهیر می تواند از چند ساعت تا چند هفته ادامه یابد. یکی از محرک های رایج تماس آلرژن با پوست است. تغییرات فصلی باعث افزایش تعداد گرده می شود، به این معنی که شما در معرض خطر بیشتری برای تماس با یک محرک بالقوه قرار دارید.

خشکی پوست بیماری مرتبط با الرژی فصلی

خشکی پوست به طور مستقیم ناشی از آلرژی های فصلی نیست، بلکه اغلب زمانی رخ می دهد که فرد از عوارض جانبی آلرژی رنج می برد. آلرژی می تواند باعث ریزش بینی و آبریزش چشم شود. این به این معنی است که شما ممکن است از دستمال برای پاک کردن بینی خود بیشتر از توانایی پوست حساس صورت خود استفاده کنید. ترک خوردن و خشکی اطراف سوراخ های بینی می تواند ناراحت کننده و اغلب دردناک باشد. برخی از راه‌های جلوگیری از خشک شدن پوست در زمانی که آلرژی‌ها باعث ریزش بینی شما می‌شوند، استفاده از دستمال‌های حاوی لوسیون، استفاده منظم از مرهم یا حتی استفاده از لایه‌ای از ژل نفتی در ناحیه مورد نظر برای محافظت از پوست است. متخصص پوست شما می‌تواند محصولاتی را برای نوع پوست و نیازهای شما توصیه کند.

آلرژی های فصلی می تواند باعث ایجاد مجموعه ای از مشکلات جدید برای پوست شود و باعث بدتر شدن شرایط موجود شود. اگر هر یک از علائم ذکر شده در بالا را تجربه می کنید، از آلرژی های فصلی رنج می برید یا تغییراتی را در شرایط موجود مشاهده می کنید، وقت آن است که با متخصص پوست خود تماس بگیرید.

Leave Your Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *