درمان بیماری های پوستی

بررسی روش های درمان بیماری های پوستی

آخرین باری که معاینه کامل پوست انجام دادید کی بود؟ بسیاری از مردم تا زمانی که درد یا برآمدگی نداشته باشند به پوست خود فکر نمی کنند. با این حال، مراقبت های معمول برای جلوگیری از عوارض سلامتی و درمان سریع بیماری های پوستی ضروری است. پوست شما یک لایه محافظ و یک اندام فعال است. این فقط به ظاهر خوب نیست. درست مانند قلب، مغز و سایر اندام های خود، برای سالم ماندن باید کمی مراقب باشید.

درمان بیماری های پوستی در دوران کرونا

نظرسنجی اعضای انجمن جراحی پوست آمریکا در سال 2021 حقایق جالبی را در مورد سلامت پوست و نحوه تأثیر همه‌گیری COVID-19 بر آن یافت. این نشان داد که 70 درصد سرطان‌های پوستی که توسط متخصص پوست در طول همه‌گیری بررسی و درمان شده‌اند، بزرگ‌تر بوده‌اند و زمانی که بیمار به پزشک مراجعه می‌کند، اشکال تهاجمی‌تری دارند. این می تواند به این دلیل باشد که 83 درصد از بیماران با تأخیر در بررسی پوست یا پیگیری سرطان پوست مواجه شدند.

به طور خلاصه، اگر در مورد تغییر رنگ پوست، آکنه یا شرایط دیگر مراجعه به پزشک را به تعویق انداخته اید، اکنون زمان انجام این کار است. یک مشکل کوچک می تواند به سرعت به یک خطر جدی برای سلامتی تبدیل شود.

چه اتفاقی برای درمان پوست شما می افتد؟

بسیاری از انواع بیماری های پوستی نیاز به معاینه توسط متخصص پوست دارند. که شامل این موارد می شود:

 • آکنه : آکنه فقط آزاردهنده نیست. اگر به درستی از آن مراقبت نشود، می تواند به سرعت تبدیل به عفونت شود و باعث ایجاد زخم در پوست شود. آکنه همچنین التهاب را در بدن شما افزایش می دهد، به این معنی که سیستم ایمنی بدن شما سخت تر از آنچه باید کار می کند.
 • خال های مادرزادی : اگر همیشه یک خال مادرزادی داشته اید، به احتمال زیاد مشکلی برای نگرانی وجود ندارد، اما اگر در رنگ، شکل، اندازه یا ظاهر کلی تغییر کند، به این معنی است که می تواند چیزی بیشتر باشد.
 • اگزما : این وضعیت نسبتاً شایع است، اما می تواند دردناک شود، به خصوص بدون درمان مناسب. بسیاری از افراد می توانند اگزمای خود را با کمک داروهای متخصص پوست خود کنترل کنند.
 • خشکی پوست : اگر پوست شما خشک است، که در ماه های زمستان بسیار رایج است، می تواند شما را در معرض خطر بیشتری برای آسیب به آن، از جمله زخم های باز قرار دهد.
 • پسوریازیس : افراد مبتلا به پسوریازیس اغلب با درد و ناراحتی دست و پنجه نرم می کنند، اما بسیاری از آنها نمی دانند که گزینه های درمانی وجود دارد که می تواند به از بین بردن پوست خشک و لکه دار و پوسته های پوست آنها کمک کند. درمان این عارضه به کاهش تاثیر روی سیستم ایمنی بدن شما نیز کمک می کند.
 • خال‌ها : خال‌ها نواحی رایج تغییر رنگ و گاهی اوقات یک ناحیه برجسته هستند. برخی از خال ها، به ویژه آنهایی که به طور مکرر تغییر می کنند، می توانند تومور و سرطان پوست باشند که نیاز به مراقبت فوری پزشکی دارند.
 • زگیل : ممکن است زگیل همیشه نیاز به درمان نداشته باشد، اما می‌توان با کمک متخصص پوست از شر آنها خلاص شد. علاوه بر این، شما می خواهید مطمئن باشید که چیزی که تجربه می کنید زگیل است و مشکل سازتر نیست.
 • قارچ : اگر قارچ ناخن یا سایر بیماری های پوستی ناشی از رشد قارچ دارید، متخصص پوست می تواند به شما کمک کند تا قبل از ایجاد عفونت های پوستی که می تواند منجر به عفونت خون شود، آن را کنترل کنید.

اثرات بلند مدت درمان نکردن بیماری های پوستی

هر یک از این بیماری ها یا سایر بیماری های پوستی خط دفاعی اولیه بدن شما را در معرض خطر قرار می دهد. اثرات طولانی مدت نادیده گرفتن درمان های پوستی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • ایجاد التهاب که می تواند از پوست شما به سایر اندام ها برود
 • افزایش خطر ابتلا به عفونت
 • درد و ناراحتی که بهبود نمی یابد
 • ایجاد اشکال تهاجمی سرطان به این دلیل که به زودی درمان نشدید
 • عوارض مربوط به عملکرد سیستم ایمنی بدن، شما را در معرض خطر عوارض ناشی از بیماری های دیگر قرار می دهد.

ممکن است مانند بسیاری از افراد، قرار ملاقات خود را با متخصص پوست خود به تعویق انداخته باشید. اکنون زمان اقدام است. فعال بودن ممکن است به شما کمک کند تا از عوارض اجتناب کنید، ظاهر پوست خود را بهبود ببخشید و به شما کمک کند زودتر از مشکلات مراقبت کنید، مدت ها قبل از اینکه به شرایط تهدید کننده زندگی مانند سرطان تبدیل شوند.

امروز با ما تماس بگیرید تا یک قرار ملاقات برای بررسی پوست یا پیگیری و درمان سرطان پوست تعیین کنید. سلامت پوست شما بیش از آن مهم است که بتوان از آن غفلت کرد. متخصصان پوست ما اینجا هستند تا به شما کمک کنند تا به مسیر خود بازگردید

Leave Your Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *