آماده سازی پوست برای تعطیلات بهاره

برنزه سازی پوست در بهار

تعطیلات بهاری نزدیک است. بچه‌ها از تعطیلات روی میزشان تکان می‌خورند، در حالی که پاهای ما از پاییز گذشته نور روز را ندیده‌اند. ما برای گرمای خورشید و ساحل آماده هستیم، اما نباید خطرات ناشی از قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خورشید و اهمیت استفاده از کرم ضد آفتاب را فراموش کنیم. در این تعطیلات بهاری هوشیار باشید و با پیروی از این دستورالعمل ها از پوست خود محافظت کنید:

نکات مهم در برنزه سازی پوست در اول سال

هیچ کس دوست ندارد وقتی قدم به ساحل می گذارد همرنگ ماسه باشد. اولین باری که سعی می کنید در سال کمی رنگ بگیرید، بسیار مهم است زیرا پوست شما در آسیب پذیرترین نقطه خود قرار دارد. به طور مرتب از کرم ضد آفتاب با SPF بالا استفاده کنید و زمانی که متوجه صورتی شدن پوست خود شدید، از استراحت در سایه نترسید. بسیاری برنزه شدن پایه را قبل از رفتن به تعطیلات، در نظر می گیرند. با این حال، این لزوما به این معنی نیست که پوست شما بهتر با نور خورشید سازگار می شود.

برنزه شدن نشان می دهد که پوست قبلاً مقداری ملانین تولید کرده است که به فیلتر اشعه های آینده خورشید کمک می کند. به همین دلیل است که پوست رنگ پریده راحت تر از رنگ پوست تیره می سوزد. در حالی که برنزه کردن پایه ممکن است به پوست شما کمک کند در اولین روز در ساحل به شدت نسوزد، بسیاری از آنها برای کمک به دستیابی به فونداسیون به تخت‌های برنزه روی می‌آورند. وسوسه نشو یک بار استفاده از تخت برنزه احتمال ابتلا به ملانوم را تا 75 درصد افزایش می دهد. اگرچه ممکن است با درخشش بهتری به ساحل بروید، اما پس از بازگشت در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به سرطان پوست خواهید بود. به سادگی ارزش ریسک کردن را ندارد.

انواع محصولات ضدافتاب

پوست هر کس متفاوت است. بنابراین، مهم است که قبل از خرید، تحقیقات خود را در مورد محصولات ضد آفتابی که در نظر دارید انجام دهید. کرم ضد آفتاب معمولا به شکل لوسیون، چوب و اسپری فروخته می شود. مطمئن شوید که خرید شما طیف گسترده، مقاوم در برابر آب و دارای SPF 30 یا بالاتر است. در حالی که لوسیون ها به دلیل پوشش کامل توصیه می شوند، استیک ها و اسپری ها راحت تر هستند.

افرادی که پوست حساسی دارند باید از کرم ضد آفتاب فیزیکی استفاده کنند که مانند یک سپر عمل می کند تا اشعه های خورشید را از سطح پوست منحرف کند. در حالی که کرم‌های ضدآفتاب شیمیایی، باقی‌مانده سفید معمولی را در طول استفاده از خود باقی نمی‌گذارند، محصولات فیزیکی راحت‌تر و سالم‌تر برای پوست جذب می‌شوند.

ریسک برنزه کردن پوست بدن

همه ما می دانیم که برنزه شدن برنزه با آفتاب خطراتی دارد، بنابراین ضروری است تا زمانی که برای گذراندن ماه های بعدی زیر نور خورشید آماده می شویم، این خطرات را به خود یادآوری کنیم. آفتاب سوختگی که به آن اریتم نیز گفته می شود، بارزترین نشانه قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش و آسیب پوست است. DNA آسیب دیده در سلول های پوست باعث می شود پوست رشد غیر طبیعی ایجاد کند که اغلب منجر به سرطان پوست می شود.

برنزه کردن علاوه بر خطر ابتلا به سرطان پوست، از نظر فیزیکی نیز بر پوست تأثیر می گذارد. قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش محافظت نشده منجر به “پیری نوری” می شود که به عنوان پیری زودرس شناخته می شود. اشعه ماوراء بنفش باعث شکستن کلاژن و الیاف الاستیک پوست می شود و باعث ایجاد چین و چروک، لکه های تیره و پوست چرمی می شود. فرآیند لایه برداری به این صورت است که پوست با از بین بردن سلول های آسیب دیده خود را بهبود می بخشد. مهم است که اجازه دهید پوست شما بهبود یابد و سلول های جدید تولید کند.

چکاپ مداوم پوست بدن

گذراندن زمان در زیر نور خورشید می تواند باعث ایجاد کک و مک و لکه هایی شود که حتی از وجود آنها نمی دانستید. تعیین اینکه آیا این لکه‌ها رشد سالمی هستند یا نشانه‌ای برای چیزهای شوم‌تری می‌توانند دشوار باشد. آکادمی پوست آمریکا توصیه می کند حداقل سالی یک بار به متخصص پوست خود مراجعه کنید و پوست خود را به طور مکرر چک کنید تا از نظر هر چیز غیرطبیعی نظارت شود. هنگام بررسی خال برای ناهنجاری، مهم است که ABC خود را به خاطر بسپارید:

  • عدم تقارن : اولین علامت هشدار دهنده سرطان پوست که باید از آن آگاه بود، تقارن خال است. خال شما باید نسبتاً متقارن باشد. بنابراین، اگر خطی از وسط لکه کشیدید و به طور مساوی مطابقت نداشت، با متخصص پوست خود قرار ملاقات بگذارید.
  • حاشیه : یک خال معمولی یا “علامت زیبایی” یک مرز طبیعی و واضح خواهد داشت. نقطه ای با لبه تار یا ناهموار نشانه نگرانی است.
  • رنگ: یک خال معمولی باید یک رنگدانه قهوه ای جامد و بدون تغییر رنگ باشد. لکه هایی با چندین رنگ، به خصوص بنفش تیره یا سیاه می تواند نشان دهنده سرطانی بودن آن باشد.
  • قطر: یک خال یا کک مک معمولی حدود یک چهارم اینچ قطر یا به اندازه یک پاک کن مداد است. هر چیزی بزرگتر از آن باید فورا توسط پزشک بررسی شود. حتی اگر این نقطه هیچ پرچم قرمز دیگری را برافراشته نباشد، چیزی که به سرعت و با اندازه بزرگ ظاهر می شود بسیار نگران کننده است.
  • ارتفاع: یک خال معمولی باید بافتی صاف داشته باشد و صاف یا کمی برآمده باشد. تمام نقاط روی بدن شما باید از نظر بافت، رنگ و ارتفاع نسبتا مشابه باشند.

Leave Your Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *