داشتن پوست سالم

آموزش روش های داشتن پوست سالم

در حالی که عادات پوستی برای داشتن یک پوست سالم در طول سال مهم هستند، در طول ماه آگاهی از پوست سالم، وقت آن است که به مراحلی که فراتر از اصول اولیه هستند فکر کنید. یعنی کارهایی که باید انجام دهید تا مطمئن شوید پوستتان در دراز مدت سالم باقی می ماند. یکی از اجزای آن این است که بدانیم چه زمانی مشکلی وجود دارد.

با افزایش سن افراد، پوست آنها تغییر می کند. به راحتی متوجه نمی شوید که یک لکه جدید روی پوست شما ظاهر شده است که می تواند بیشتر از یک کک و مک باشد. چند کار را در نظر بگیرید که می توانید در این زمان از سال انجام دهید تا مطمئن شوید که بهترین منابع و مراقبت ممکن را به پوست خود می دهید.

حفاظت از نور مستقیم خورشید برای داشتن پوست سالم

خورشید دشمن پوست است. ممکن است اهمیت استفاده از محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش را بدانید، اما کارهای بیشتری می توانید انجام دهید، مانند پوشیدن کلاه های بزرگ و محافظت از چشمان خود با عینک آفتابی. اما، چگونه می دانید که پوست شما در معرض خطر نیست؟ برخی از علائم آسیب پوست ممکن است شامل شود

  • رنگدانه ناهموار – مناطقی با رنگ های مختلف
  • آسیب پوست تیره تر – لایه بالایی پوست ممکن است دارای رنگدانه و چین و چروک باشد
  • لنتیژین های خورشیدی – که گاهی اوقات لکه های کبدی نامیده می شوند، لکه های تیره ای هستند که روی پوست ظاهر می شوند

همچنین، اگر دچار آفتاب سوختگی شده اید، بیشتر در معرض خطر آفتاب سوختگی بیشتر هستید. به همین دلیل بسیار مهم است که در محافظت از پوست خود در برابر قرار گرفتن در معرض نور خورشید تهاجمی باشید.

بیماری های پوستی برضد داشتن پوستی سالم

بیماری های پوستی متعدد هستند که هر کدام می توانند خطرات متعددی برای سلامتی به همراه داشته باشند. وجود درجه حرارت بالا برخی را به همراه دارد، اما برخی دیگر از ویروس ها و باکتری ها ناشی می شوند که به عفونت تبدیل می شوند. برخی از علائم شرایطی که سفر به متخصص پوست را تضمین می کند شامل موارد زیر است:

  • آکنه: در حالی که جوش برای بسیاری از افراد ایجاد می شود، بزرگسالان مبتلا به آکنه، به خصوص مقدار قابل توجهی، ممکن است نیاز به درمان داشته باشند. معمولاً به دلیل تجمع روغن و باکتری در منافذ ایجاد می شود.
  • آلوپسی آره آتا: این حالتی است که در آن تکه های کوچکی از مو اغلب به شکل دایره ای می ریزند. اگر متوجه این موضوع در هر ناحیه ای از پوست خود شدید، حتی بازوها و پاهای خود، حتما به دنبال درمان باشید.
  • درماتیت آتوپیک: که بیشتر به عنوان اگزما شناخته می شود، ممکن است متوجه نواحی خارش پوست و مناطق خشک و آسیب دیده شوید. برخی افراد پوسته پوسته شدن یا ترک خوردن پوست را بیشتر تجربه می کنند.
  • پسوریازیس: به دلیل لکه های پوسته پوسته و سفید از مواد ساخته شده، این یک بیماری خود ایمنی است. در صورت عدم درمان، می تواند منجر به افزایش خطر عفونت شود. همچنین بدون درمان می تواند بسیار دردناک باشد.
  • روزاسه: کسانی که پوستشان به طور قابل توجهی صورتی و قرمز برافروخته می شود، اغلب با جوش صورت می گیرد، ممکن است این عارضه را داشته باشند. همچنین در صورت عدم درمان می تواند باعث عفونت و ناراحتی شود.
  • سرطان پوست: شاید بزرگترین نگرانی برای بسیاری از افراد، به ویژه با قرار گرفتن در معرض چشمگیر خورشید، سرطان خورشید باشد. اگر متوجه تغییر رنگ و خال های پوستی شدید، به خصوص جدید یا تغییر در اندازه و شکل، دلیل بزرگی برای جستجوی یک متخصص پوست است.

به خاطر داشته باشید که بسیاری از انواع دیگر بیماری های پوستی وجود دارد. اغلب، تشخیص اینکه چه زمانی مشکلی وجود دارد، سخت است. به همین دلیل بسیار مهم است که به طور روتین خود را چک کنید. اگر متوجه تغییراتی در پوست خود شدید، به هر طریقی، به دنبال علت اصلی آن باشید. همچنین مهم است که هر گونه ناراحتی مانند درد یا احساس سوزن سوزن شدن را در نظر بگیرید. هر چه زودتر برای کمک گرفتن وقت بگذارید، برای سلامت طولانی مدت پوستتان بهتر است.

ما به شما برای داشتن پوستی سالم کمک می کنیم

مطمئن شوید که تیم پوست خود را در رژیم مراقبت های بهداشتی خود قرار می دهید. اگر آماده دریافت کمک هستید، اکنون نگاهی به محصولات درجه پزشکی ما در فروشگاه آنلاین ما بیندازید . اینها محصولاتی هستند که برای مقابله با بسیاری از نگرانی های رایج مراقبت از پوست طراحی شده اند. همچنین می توانید یک قرار ملاقات با ارائه دهندگان پوست ما برای دریافت پشتیبانی مورد نیاز خود تعیین کنید. از بررسی حرفه ای نیازهای پوست خود اجتناب نکنید

Leave Your Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *