درمان اگزما پوستی

درمان اگزما پوستی

برای اگاهی از روش های درمان اگزما پوستی با ما در این مقاله همراه باشید. هیچ زمانی بهتر از همین الان برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این بیماری، چرایی بروز آن و نحوه درمان آن وجود ندارد. بنابراین، اگزما چیست و چرا برای شما اتفاق می افتد؟

اگزما به عنوان درماتیت آتوپیک نیز شناخته می شود. این یک بیماری پوستی است که باعث التهاب و تحریک می شود و اغلب باعث قرمزی و خارش پوست می شود. این در کودکان بسیار شایع است، اما ممکن است برای هر کسی در هر سنی رخ دهد. برخی از اشکال می توانند طولانی مدت یا مزمن شوند و هر از گاهی پوستی ناراحت کننده و حتی دردناک ایجاد کنند. هیچ درمانی برای این عارضه وجود ندارد، اما درمان اگزما و خودمراقبتی ممکن است به تسکین برخی از افراد کمک کند.

اگزما 15 میلیون آمریکایی را تحت تاثیر قرار می دهد. این بیماری در حدود 10 تا 20 درصد از نوزادان یافت می شود، اگرچه حداقل نیمی از آنها در طول زمان بیشتر از این بیماری رشد می کنند.

انواع اگزما پوستی

7 نوع اگزما پوستی وجود دارد که ممکن است برخی را تحت تاثیر قرار دهد. آنها عبارتند از:

 • درماتیت آتوپیک، شایع ترین شکل، معمولاً با افزایش سن بهبود می یابد. معمولاً به طور خاص روی آرنج یا زانو تأثیر می گذارد، اما ممکن است رنگ آن از روشن تر به تیره تر تغییر کند و حتی ضخیم تر شود.
 • درماتیت تماسی معمولاً باعث ایجاد پوست قرمز و تحریک شده در اثر تماس با مواد لمس شده می شود. دو شکل وجود دارد: واکنش سیستم ایمنی به یک محرک یا واکنش های مربوط به یک ماده شیمیایی. قرمزی، سوزش و سوزش پوست شایع است.
 • اگزمای دیسیدروتیک شکلی است که باعث ایجاد تاول های کوچک روی پوست، به طور کلی روی دست ها و پاها می شود. در زنان شایع‌تر از مردان است و اغلب باعث ایجاد نواحی دردناک و خارش‌دار پوست می‌شود که ممکن است پوسته پوسته شوند، ترک بخورند و پوسته پوسته شوند.
 • اگزمای دست شکلی است که فقط خود دست‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد و معمولاً در افرادی رخ می‌دهد که اغلب از دست‌های خود با مواد استفاده می‌کنند، مانند آرایشگران یا متخصصان نظافت. پوست قرمز، خشک و خارش می شود و ترک ها و تاول ها ایجاد می شود.
 • نورودرماتیت وضعیتی است که بسیار شبیه درماتیت آتوپیک است زیرا باعث ایجاد لکه های پوسته پوسته و ضخیم می شود که معمولاً روی پوست ظاهر می شوند. خاراندن می تواند منجر به خونریزی و عفونت شود.
 • اگزمای نومولار لکه‌های گرد و تقریباً سکه‌ای شکل روی پوست ایجاد می‌کند. به نظر می رسد تفاوت قابل توجهی با سایر اشکال دارد و معمولاً خارش زیادی ایجاد می کند، اگرچه ممکن است پوسته پوسته شدن نیز رخ دهد.
 • درماتیت استاز زمانی رخ می دهد که مایعات از وریدهای ضعیف واقع در زیر پوست نشت می کنند. این معمولاً قرمزی، خارش، تورم در ناحیه و درد ایجاد می کند. این معمولا در قسمت پایین پاها اتفاق می افتد و احساس سنگینی و دردناکی ایجاد می کند.

چطور اگزما پوستی درمان می شود؟

درمان اگزما پوستی به طور کامل وجود ندارد، اما می تواند به طور قابل توجهی نتایج را بهبود بخشد و علائم را تسکین دهد. درمان های مختلفی برای کمک به کاهش اثرات اگزما در دسترس هستند:

 • داروهایی مانند کرم هایی که خارش را کنترل و به حداقل می رساند اغلب به عنوان اولین قدم استفاده می شود. همچنین ممکن است استفاده از داروها برای مبارزه با عفونت ضروری باشد. در موارد شدیدتر، ممکن است از داروهای خوراکی برای به حداقل رساندن التهاب استفاده شود. داروهای بیولوژیک تزریقی نیز ممکن است برای کسانی که شرایط شدید دارند، حمایت کنند.
 • درمان هایی مانند استفاده از پانسمان های مرطوب ممکن است در برخی از اشکال این بیماری مفید باشد. نور درمانی همچنین ممکن است درد را کاهش داده و التهاب پوست را بهبود بخشد.
 • یکی از ابزارهای موجود برای کمک به بسیاری از افراد برای مقابله با اگزما، اپلیکیشنی به نام Eczema Wise است. این افراد را قادر می سازد تا به راحتی وضعیت خود را ردیابی و مدیریت کنند، به خصوص در طول زمان.
 • اصلاح رفتار و بیوفیدبک نیز ممکن است با کار برای کاهش تأثیر استرس بر این شرایط کمک کند.

آماده دریافت کمک برای درمان اگزما پوستی خود هستید؟

اگر از اگزما رنج می برید، ممکن است زمان کمک گرفتن فرا رسیده باشد. تیم ما می تواند طیف گسترده ای از درمان ها را برای حمایت از بهبودی طولانی مدت شما ارائه دهد.

برای تعیین قرار ملاقات یا صحبت با یکی از ارائه دهندگان ما در مورد گزینه های موجود درمان اگزما که ممکن است به شما کمک کند، همین امروز تماس بگیرید

Leave Your Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *