تاثیر ویتامین سی برای سلامت پوست

تاثیر ویتامین سی برای سلامت پوست

این احتمال وجود دارد که سر و صدای ویتامین C در سلامت پوست شنیده باشید – این استاندارد طلایی در ضد پیری است. در حالی که احتمالاً ویتامین C را در رژیم غذایی روزانه خود وارد می‌کنید، در صورت استفاده موضعی از پوست شما محافظت می‌کند. ویتامین C برای اکثر انواع پوست بی خطر است و فواید زیادی دارد. در مورد اینکه چرا ویتامین C باید به روتین مراقبت از پوست خود اضافه شود، بیشتر بخوانید.

ویتامین سی با رادیکال های آزاد مبارزه می کند

ویتامین C یک آنتی اکسیدان است، به این معنی که با رادیکال های آزاد مبارزه می کند. رادیکال های آزاد اتم های کوچکی هستند که ناپایدار هستند و به دنبال الکترونی برای سرقت می گردند. بسیاری از این رادیکال های آزاد به دلیل استرس های محیطی مانند قرار گرفتن در معرض نور خورشید، آلودگی هوا و دود هستند. این فرآیند منجر به آسیب پوست می شود و باعث تغییر رنگ، التهاب، تیرگی و خطوط ریز می شود. مطالعات نشان می دهد ویتامین C به توقف پیری جو و بازگرداندن تعادل به پوست کمک می کند.

ویتامین سی کلاژن را تحریک می کند

ویتامین C همراه با مبارزه با رادیکال های آزاد به تحریک کلاژن کمک می کند. این به نگه داشتن سلول ها در طول فرآیند کلاژن سازی کمک می کند. کلاژن یک پروتئین طبیعی در بدن است و چیزی است که همه ما با افزایش سن از دست می دهیم. خاصیت ارتجاعی و استحکام مستقیماً با کلاژن مرتبط است، بنابراین با از دست دادن کلاژن، مستعد افتادگی پوست، خطوط ریز و چین و چروک هستیم. ایجاد کلاژن جدید به بازیابی روشنایی و استحکام پوست کمک می کند.

ویتامین سی تغییر رنگ پوست را به حداقل می رساند

در نهایت، ویتامین C به کاهش تغییر رنگ پوست، مانند ملاسما، قرمزی، لکه‌های پیری، لکه‌های قهوه‌ای و علائم آکنه کمک می‌کند. ویتامین C سلول هایی که رنگدانه ایجاد می کنند را مختل می کند، بنابراین آنها قادر به انجام این کار نیستند. این به محو شدن لکه های تیره و جلوگیری از ایجاد لکه های جدید کمک می کند. به طور کلی، ویتامین C یک آنتی اکسیدان مهم است که باید در روتین مراقبت از پوست هر فردی گنجانده شود

Leave Your Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *