روش های درمان پسوریازیس

روش های درمان پسوریازیس

آگوست ماه آگاهی از روش های درمان پسوریازیس می باشد. در طول این ماه، زمان مناسبی است که دیگران را در مورد این وضعیت، علت آن و چگونگی کمک گرفتن برای آن آگاه کنید. استراتژی‌های مؤثر برای بهبود ظاهر پسوریازیس در دسترس است، اگرچه بسیاری از کسانی که با آن زندگی می‌کنند نمی‌دانند که کمک در دسترس است.

بیماری پسوریازیس چیست؟

بنیاد ملی پسوریازیس بیان می کند که حدود 8 میلیون نفر در ایالات متحده به این بیماری مبتلا هستند. پسوریازیس نوعی بیماری پوستی است که باعث ایجاد لکه های قرمز و پوسته پوسته روی پوست می شود. اینها به درد یا خارش تمایل دارند. آنها می توانند در هر جایی رخ دهند اما بیشتر در تنه، زانو، آرنج و پوست سر دیده می شوند. گذراندن یک روز یا بیشتر بدون فکر کردن به پوست خارش دار و دردناک برای یک فرد مبتلا به پسوریازیس دشوار است. می تواند آزاردهنده، دردناک و شرم آور باشد.

بسیاری از افراد مبتلا به پسوریازیس هستند. یعنی زمان هایی دارند که لکه ها یا علائم التهابی بیشتری نسبت به زمان های دیگر وجود دارد. شعله ور شدن می تواند هفته ها یا ماه ها ادامه داشته باشد و باعث درد بیشتر شود. این عارضه همچنین می‌تواند وارد مرحله بهبودی شود و برای مدتی غیرفعال بماند.

در حالی که هیچ درمانی برای پسوریازیس وجود ندارد، گزینه های درمانی وجود دارد که می تواند التهاب و درد مرتبط با آن را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

نحوه مراقبت و درمان پسوریازیس

درمان پسوریازیس به سطح التهاب و چگونگی تأثیر علائم بر زندگی فرد بستگی دارد. در شدیدترین موارد، فرد ممکن است با زخم های باز که خطر عفونت را به همراه دارد، دست و پنجه نرم کند. در این موارد، جستجوی درمان پزشکی حیاتی است. تعدادی دارو برای پسوریازیس نیز وجود دارد. این شامل:

  • کورتیکواستروئیدها، از جمله پمادها و کرم هایی که روی نواحی استفاده می شوند، می توانند به تسکین درد و التهاب کمک کنند.
  • آنالوگ های ویتامین D، نوعی ویتامین D مصنوعی که برای کند کردن رشد سلول های پوست، عامل اصلی پوسته پوسته شدن و لکه دار شدن پوست کار می کند.
  • رتینوئیدها که نوعی ژل یا کرم هستند را می توان برای کاهش سوزش و افزایش حساسیت به نور در ناحیه مورد نظر استفاده کرد.
  • نور درمانی درمانی است که ممکن است به کاهش تجمع بافت پوست کمک کند.
  • داروهای بیولوژیک داروهای تزریقی هستند که عملکرد سیستم ایمنی را تنظیم می کنند و به اختلال در چرخه بیماری و کاهش علائم کمک می کنند.
  • متوترکسات، نوعی داروی خوراکی، برای سرکوب التهاب و کاهش تولید سلول‌های پوست عمل می‌کند.
  • سیکلوسپورین، یکی دیگر از داروهای خوراکی، برای اشکال تهاجمی تر این بیماری مصرف می شود و عملکرد سیستم ایمنی را سرکوب می کند.
  • استروئیدها برای کسانی که تکه‌های کوچک‌تری دارند، مفید هستند که می‌توانند به صورت جداگانه درمان شوند.
  • Xtrac یک لیزر اکسایمر برای پوست سر، دست ها و پاها است.

گزینه های درمانی دیگری نیز ممکن است وجود داشته باشد. به طور معمول، پزشکان برای تعیین اینکه کدام نوع درمان برای شما بهترین است کار می کنند، اما ممکن است برای یافتن روشی که به طور خاص مؤثر باشد، چند نوع مختلف را امتحان کنید. آنچه که مهمتر است مراجعه به پزشک برای کمک است. حتی اگر فکر می کنید نیازی به درمان ندارید، پزشک می تواند با مداخله زودهنگام اطمینان حاصل کند که پوست شما سالم و بدون اسکار باقی می ماند.

کمک تابستانی برای پسوریازیس

ماه های تابستان زمان ایده آلی برای درمان این پسوریازیس است، زیرا به نور خورشید به خوبی پاسخ می دهد. در حالی که هنوز باید قرار گرفتن بیش از حد مستقیم در معرض نور خورشید را در نتیجه اشعه ماوراء بنفش و آفتاب سوختگی به حداقل برسانید، دریافت نور کافی خورشید می تواند باعث محو شدن لکه های پسوریازیس شود.

این زمان از سال برای قرار گرفتن در معرض نور خورشید است. شما می توانید با استفاده از کرم های عصاره آلوئه که به کاهش قرمزی و پوسته پوسته شدن با کاهش التهاب کمک می کند، پوست خود را بیشتر بهبود بخشید.

اکنون زمان دریافت کمک جهت درمان پسوریازیس است

آگاهی از پسوریازیس در تمام زمان های سال مهم است، نه فقط در ماه اوت. چه شما یا یکی از عزیزانتان با نیش این بیماری پوستی مبارزه کنید، درمان پسوریازیس در دسترس است و می تواند بسیار موثر باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد گزینه های درمانی، امروز با ما وقت ملاقات بگذارید و از پوست خود محافظت کنید

Leave Your Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *