محافظت پوست در برابر آفتاب خود را به حداکثر برسانید

محافظت پوست از اشعه ماورا بنفش (در برابر افتاب)

اکنون که تابستان فرا رسیده است، میلیون‌ها آمریکایی بیشتر از ماه‌ها وقت خود را زیر نور خورشید می‌گذرانند. و به محافظت از پوست در برابر افتاب نیاز دارند. متأسفانه، لذت بردن از نور خورشید بدون انجام اقداماتی برای محافظت از پوست می تواند منجر به آفتاب سوختگی دردناک، پیری زودرس پوست و حتی سرطان پوست شود. خبر خوب این است که معمولاً می توانید با اقدامات احتیاطی ساده از این موارد جلوگیری کنید.

هر روز برای محافظت از پوستتان در برابر افتاب کرم ضد آفتاب بزنید

تصور غلط رایجی که مردم در مورد آسیب های ناشی از نور خورشید دارند این است که در روزهای سرد یا ابری اتفاق نمی افتد. با این حال، پرتوهای خورشید همیشه قوی هستند حتی زمانی که مستقیماً به شما نمی تابد. به همین دلیل، مرکز کنترل بیماری‌ها (CDC) توصیه می‌کند که آمریکایی‌ها در هر سنی حداقل 15 تا 30 دقیقه قبل از بیرون رفتن، حداقل یک اونس کرم ضد آفتاب را روی پوست در معرض دید خود استفاده کنند. CDC همچنین این راهنمایی را در مورد ضد آفتاب ارائه می دهد:

  • از بالم لب و ضد آفتاب با فاکتور محافظت در برابر آفتاب (SPF) حداقل 30 استفاده کنید. اگر پوست روشنی دارید یا در گذشته سرطان پوست داشته اید، می توانید SPF تا 100 را انتخاب کنید.
  • مطمئن شوید ضدآفتابی که انتخاب می کنید ضد آب باشد.
  • در بیرون از منزل هر دو ساعت یکبار ضد آفتاب را تجدید کنید. اگر زیاد عرق می کنید یا شنا می کنید، باید این مقدار را به ساعتی افزایش دهید.

زیرسایه بودن برای محافظت از پوست در برابر افتاب

شما می توانید خطر آسیب ناشی از نور خورشید یا سرطان پوست را با نشستن در یک مکان سایه به جای نور مستقیم خورشید کاهش دهید. اگر می‌دانید منطقه‌ای که از آن بازدید می‌کنید درختی برای ایجاد سایه ندارد، یک چتر برای محافظت از خود در برابر آفتاب بیاورید. طبق گفته CDC، نوزادان شش ماهه و کمتر باید همیشه در سایه باشند.

استفاده از وسایل محافظت از پوست در برابر افتاب (عینک، چتر، کلاه لباس استین بلند و …)

برای بهترین محافظت در برابر آفتاب، به دنبال پیراهن های سبک وزن و آستین بلند باشید و شلوار بلند یا پیراهن بپوشید. اگر این غیر عملی است یا شما را بیش از حد گرم می کند، به جای آن یک پوشش ساحلی یا شورت و یک تی شرت بپوشید. به خاطر داشته باشید که یک تی شرت خیس محافظت کمی از شما در برابر نور خورشید دارد. اگر فکر می‌کنید پیراهنتان خیس می‌شود، ممکن است بخواهید لباس‌هایتان را عوض کنید. نکته دیگری که باید به خاطر داشته باشید این است که لباس های رنگ تیره می توانند محافظت بهتری در برابر نور خورشید نسبت به لباس های رنگ روشن داشته باشند.

پوشیدن کلاه با لبه پهن، محافظت عالی در برابر آفتاب برای صورت، گردن و گوش شما ایجاد می کند. کلاه برزنتی که از پارچه های محکم بافته شده است، انتخاب خوبی برای محافظت در برابر آفتاب در تابستان امسال است. مشکل کلاه های حصیری این است که اشعه های خورشید همچنان می توانند از سوراخ های کوچک عبور کنند. کلاه های بیسبال از سر و صورت شما محافظت می کنند، اما برای جلوگیری از آفتاب سوختگی شدید و سایر مشکلات مربوط به نور خورشید، همچنان به یک لباس روی گردن و گوش خود نیاز دارید.

عینک آفتابی برای محافظت از چشمان شما در برابر اشعه ماوراء بنفش که می تواند باعث آب مروارید شود، مهم است. عینک‌های آفتابی دور تا دور بهترین محافظت در برابر آفتاب را ارائه می‌کنند زیرا مانع از نفوذ اشعه‌های فرابنفش خورشید به کناره‌های عینک می‌شوند.

کم کردن زمان تماس مستقیم با نور خورشید به ساعات 10:00 صبح تا 4:00 بعد از ظهر

پرتوهای خورشید در این ساعات در شدیدترین حالت خود هستند، بنابراین بهتر است در صورت امکان صبح زود، اواخر بعد از ظهر یا عصر برای فعالیت های بیرون برنامه ریزی کنید. یک راه ساده برای دانستن اینکه چه زمانی پرتوهای خورشید قدرتمند هستند این است که به سایه خود نگاه کنید. هر زمان که سایه شما کوتاهتر از شما باشد، باید به دنبال سایه باشید.

اگر انواع خاصی از داروها را مصرف می کنید، با پزشک خود مشورت کنید

انواع داروهای زیر می توانند افراد را نسبت به اثرات خورشید حساس تر کنند:

  • آنتی بیوتیک ها
  • ضد التهاب
  • ضد قارچ ها
  • داروی فشار خون
  • شیمی درمانی ها

اگر هر یک از این دسته از داروها را مصرف می کنید، حتماً از پزشک خود در مورد نکات ایمنی اضافی در مورد آفتاب بخواهید.

نکات مهم برای محافظت از پوست در برابر افتاب

اگرچه در تابستان بیشتر در معرض نور خورشید قرار می گیرید، اما مهم است که در تمام طول سال مراقب پوست خود باشید. کرم ضد آفتاب بسیار مهم است، بنابراین حتماً آن را از فروشگاه آنلاین ما تهیه کنید. در اوایل تابستان

Leave Your Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *