آموزش داشتن پوستی درخشان

آموزش داشتن پوستی درخشان

بهار فرا رسیده است و خورشید شروع به درخشیدن کرده است. قبل از شروع چیدمان در این فصل ساحلی، حتماً معاینه پوست سالانه خود را انجام دهید. داشتن پوستی درخشان و سالم، بخش مهمی از مراقبت های بهداشتی شماست. بررسی های پوستی برای خال یا رشد غیرطبیعی ایمنی اساسی در برابر نور خورشید است که باید در تمام طول سال انجام شود.

گذراندن زمان در زیر نور خورشید می تواند باعث ایجاد کک و مک و لکه هایی شود که حتی نمی دانستید دارید. بنابراین، تعیین اینکه کدام نقاط طبیعی هستند یا نیاز به معاینه توسط یک متخصص پزشکی دارند، می تواند چالش برانگیز باشد. ضروری است که وقتی چیزی عجیب و غریب ظاهر می شود، تشخیص داده شود و به درستی درمان شود. تشخیص زودهنگام سرطان پوست کلید حداقل درمان و نتایج موفق است.

بررسی روش های داشتن پوست درخشان

پوست بزرگترین عضو بدن است و سرطان پوست تشخیص داده می افراد بیشتری نسبت به سایر انواع شوند. طبق گفته انجمن پوست آمریکا، حدود نیمی از ملانوم ها به صورت خود تشخیص داده می شوند. برنامه ریزی سالانه معاینات پوستی مهم است، اما باید پوست خود را در تمام طول سال نیز تحت نظر داشته باشید.

خوشبختانه، بررسی بدن برای علائم سرطان پوست به آسانی خواندن ABC است. با استفاده از یک آینه در اتاقی با نور مناسب، بدن خود را بررسی کنید و به تمام نقاط خود مانند خال، کک و مک و لکه های پیری توجه کنید. به دنبال علائم زیر باشید:

الف – عدم تقارن: یک نیمه با نیمه دیگر متفاوت است.

ب – حاشیه: نامنظم، پوسته پوسته یا با تعریف ضعیف.

ج – رنگ: از ناحیه ای به ناحیه دیگر متفاوت است. سایه های بنفش تیره، آبی یا سیاه؛ گاهی اوقات قرمز یا سفید

د – قطر: در حالی که سرطان پوست متفاوت است و به سرعت رشد می کند، ملانوما معمولاً بزرگتر از اندازه یک پاک کن مدادی (6 میلی متر) است.

E – ارتفاع: اگر خال شما به شدت برآمده یا صاف نیست، ممکن است باعث نگرانی شود. سرطان پوست تمایل به ایجاد تغییرات دارد، بنابراین هرگونه تغییر قابل مشاهده در خال، به ویژه در مدت زمان کوتاه، ممکن است باعث نگرانی شود.

پس از بررسی پوست خود، لکه های خود را ثبت کنید تا تغییرات یا بی نظمی ها را پیگیری کنید. اگر لکه های مشکوکی در بدن خود پیدا کردید، لطفا با ما تماس بگیرید تا با متخصص پوست خود قرار ملاقات بگذاریم.

معاینه پوست صورت و بررسی دلایل سالم نبودن پوست

اگر نقطه‌ای را شناسایی می‌کنید که نیاز به معاینه دارد یا در حال آماده شدن برای اولین معاینه پوست خود هستید، دانستن اینکه چه انتظاری دارید مفید است. در اینجا چیزهایی وجود دارد که می توانید انتظار داشته باشید:

  • قبل از رسیدن به قرار ملاقات، به یاد داشته باشید که موهای خود را کوتاه کنید و ناخن هایتان را خالی کنید، زیرا پزشک باید پوست سر و ناخن های شما را بررسی کند.
  • در طول معاینه چک پوست، متخصص پوست لباسی را برای شما فراهم می کند تا بپوشید. پزشک پوست شما را از سر تا پا معاینه می کند و هر گونه ناهنجاری را بررسی می کند.
  • آنها ممکن است از یک ابزار بزرگنمایی به نام درماتوسکوپ برای مشاهده بهتر پوست استفاده کنند. اگر از طریق بررسی خود پوستی خود، مناطق مورد نگرانی را شناسایی کردید، مهم است که آنها را در طول معاینه با پزشک خود در میان بگذارید.
  • اگر متخصص پوست شما چیزی مشکوک پیدا کند، ممکن است درخواست بیوپسی کند، آزمایشی برای تعیین سرطانی بودن پوست.
  • وحشت نکنید! بیوپسی ها نسبتاً ساده هستند. پزشک شما پوست را بی حس می کند و نمونه کوچکی را برای ارسال به آزمایشگاه آسیب شناسی ما برای آزمایش می گیرد. پوست شما باید ظرف یک هفته بهبود یابد.
  • اگر متوجه شدید که ملانوم دارید، بدانید که سرطان پوست بسیار شایع و قابل درمان است. طبق گفته بنیاد سرطان پوست، “وقتی زود تشخیص داده شود، میزان بقای 5 ساله ملانوم 99٪ است.”

تشخیص سرطان پوست به آسانی ABC است. به یاد داشته باشید که پوست خود را در طول سال در خانه چک کنید و برای معاینات سالانه پوست با متخصصان پوست ما برنامه ریزی کنید. شما نقش حیاتی در سلامتی خود در مورد پوست خود ایفا می کنید. در درماتولوژی Anne Arundel، تیم ما در شناسایی خال های پیش سرطانی و گذراندن دوره درمان مناسب تخصص دارد. برای تعیین وقت قبلی با ما به صورت آنلاین تماس بگیرید یا با شماره 443-351-3376 تماس بگیرید

Leave Your Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *