عادت های داشتن پوستی سالم

عادت های داشتن پوستی سالم

در ماه مارس، ما راه هایی را برجسته می کنیم که به داشتن عادت هایی برای داشتن پوستی سالم منجر می شود. پوست بزرگترین عضو بدن ما است اما احتمالاً یکی از نادیده گرفته شده ترین آنهاست. حتی اگر پوست خود را در اولویت قرار نداده اید، راه هایی وجود دارد که می توانید از امروز پوست خود را به زندگی بازگردانید.

بررسی 5 روش داشتن پوستی سالم

  • تغذیه ی خوب

آیا می دانستید اسفند ماه ملی تغذیه است؟ داشتن یک رژیم غذایی متعادل و مغذی آنقدر مهم است که یک ماه کامل به این امر اختصاص داده شده است! غذایی که در بدن خود می گذاریم می تواند مستقیماً روی پوست ما تأثیر بگذارد – منجر به پوستی سالم و درخشان یا پوست خشک و تحریک شده شود. طبق گفته کلینیک مایو، یک رژیم غذایی متعادل با انواع میوه ها، سبزیجات، محصولات لبنی کم چرب یا بدون چربی و غذاهای غنی از آنتی اکسیدان برای پوست و سلامت کلی شما مفید است.

  • آب بنوشید

پوست بیش از 60 درصد از آب تشکیل شده است، بنابراین هیدراته بودن برای سلامت پوست ضروری است. کارشناسان می گویند بزرگسالان باید هشت لیوان آب در روز بنوشند. یک راه آسان دیگر برای محاسبه نیاز روزانه به آب این است که وزن خود را بگیرید، آن را بر دو تقسیم کنید و آن تعداد اونس در روز را هدف بگیرید. در حالی که تحقیقات در مورد تمام فواید نوشیدن آب برای پوست قطعی نیست، مطمئناً نمی تواند ضرری داشته باشد – زیرا آب به هیدراته شدن بدن و خلاص شدن از شر سموم کمک می کند. نتایج یک شبه حاصل نمی شود، اما پس از افزایش مصرف آب برای چند هفته، ممکن است بتوانید درخشش سالمی را برای پوست خود مشاهده کنید.

  • استرس را مدیریت کنید

آیا تا به حال در زمانی که استرس زیادی داشتید دچار آکنه یا اگزما شده اید؟ وقتی متوجه شکست شدید، استرس شدیدتر به خاطر آن شدید؟ هنگامی که بدن ما استرس عاطفی یا فیزیکی را احساس می کند، کورتیزول یا “هورمون استرس” بیشتری ترشح می کند که باعث التهاب می شود. این چرخه باطل فرار از استرس می تواند بدون برداشتن گام های مناسب برای مدیریت استرس شما ادامه یابد. هنگامی که منبع (ها) استرس خود را شناسایی کردید، تمام تلاش خود را بکنید تا آن را به حداقل برسانید. اگر این امکان پذیر نیست، تمرین خودمراقبتی مانند مدیتیشن، ورزش، یا برنامه ریزی استراحت برای کاهش اثرات استرس در زندگی و پوست خود را در نظر بگیرید.

  • روتین مراقبت از پوست

یکی از بهترین راه ها برای داشتن پوستی سالم، مراقبت از آن است. داشتن یک روتین خوب مراقبت از پوست ساده به نظر می رسد، اما پوست چیزی است که ما اغلب در مورد بدن خود آن را بدیهی می دانیم. برخی از نکات کلی برای پوست شامل شستن صورت خود دو بار در روز با یک پاک کننده ملایم، مرطوب کردن صورت و بدن و استفاده از کرم ضد آفتاب است (در ادامه در این مورد بیشتر توضیح می دهیم). آیا نگرانی خاصی دارید یا نیاز به کمک برای ایجاد یک روال مراقبت از پوست دارید؟ با یکی از ارائه دهندگان دارای مجوز ما تعیین کنید. ، قرار ملاقاتی را برای شناسایی بهترین روال مراقبت از پوست شخصی برای پوست خود

  • محافظت در برابر آفتاب

وقتی صحبت از محافظت در برابر آفتاب به میان می آید، ساده است: همه باید هر روز از کرم ضد آفتاب استفاده کنند. خورشید تبعیض قائل نیست اشعه های مضر UV آن می تواند به پوست آسیب برساند و حتی منجر به سرطان پوست در افراد در هر سن و نژادی شود. مردم معمولاً فراموش می کنند که در تابستان درست قبل از فعالیت در فضای باز از کرم ضد آفتاب استفاده کنند، اما کرم ضد آفتاب باید بخشی از برنامه روزانه مراقبت از پوست شما در تمام طول سال باشد. هنگامی که قصد دارید در معرض نور مستقیم خورشید باشید، محافظت بیشتری مانند کلاه، عینک آفتابی با لنزهای محافظ UV و حتی لباس هایی که محافظت در برابر نور خورشید را ارائه می دهند، اضافه کنید. آیا هر روز از ضد آفتاب استفاده می کنید؟ خرید یکی از محصولات SPF مورد علاقه ما را در نظر بگیرید که در حال حاضر در فروشگاه آنلاین ما برای فروش ویژه مارس Madness به فروش می رسد. برای خرید SPF خود از کد MM21 استفاده کنید.

همانطور که می بینید، برخی از بهترین راه هایی که می توانید از پوست خود مراقبت کنید، امروزه می توانند درست در خانه خود انجام شوند. اجازه دهید این نکات پوستی سالم به عادت های روزانه تبدیل شوند. یکنواختی برای مراقبت از پوست شما مهم است. یکی از کارهایی که امروز می توانید انجام دهید و پوست شما بابت آن از شما تشکر کند چیست؟

Leave Your Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *