تاثیر هوای سرد بر پوست شما

تاثیر هوای سرد زمستانی بر پوست شما

ماه های سرد و خشک زمستان همه انواع پوست را تحت تاثیر قرار می دهد، اما اگر از قبل از یک بیماری رنج می برید چه؟ مهم است که برای درک اینکه چگونه آب و هوای زمستان بر وضعیت پوست شما تأثیر می گذارد، فعال باشید. در اینجا برخی از بیماری های پوستی رایج، نحوه تأثیر آب و هوا بر این شرایط و نحوه مدیریت بهتر علائم وجود دارد. تا در پایان مقاله، شما بتوانید با شناخت تمام بیماری ها، بهترین راه حل ها را برای بهبود پوستتان در هوای سرد انجام دهید.

بیماری اکنه روزاسه و روش های درمان

روزاسه یک بیماری مزمن است که باعث می شود صورت ملتهب شود و برای مدت طولانی قرمز بماند. این می تواند یک وضعیت ناامید کننده باشد. با این حال، هیچ مشکل سلامت داخلی ایجاد نمی کند. در ماه های زمستان، پوست شما می تواند به ویژه ظریف باشد زیرا در برابر دما و شرایط سخت مبارزه می کند. سعی کنید پوست خود را از عوامل محافظت کنید. پوشیدن روسری ایده خوبی است، زیرا می توانید آن را بالا بکشید تا بینی و گونه های خود را در حین حرکت به سمت مقصد خود بپوشانید. مهم است که به برنامه درمانی خود پایبند باشید. با این حال، اگر گرگرفتگی شدیدتری را تجربه می کنید، استفاده از یک مرطوب کننده سنگین را شروع کنید و با متخصص پوست خود در مورد اضافه کردن چیزی فصلی به رژیم درمانی خود صحبت کنید.

بیماری پسوریازیس و روش های درمان

فتوتراپی و گذراندن وقت در زیر نور خورشید از درمان های رایج پسوریازیس هستند. این عارضه باعث تجمع سلول‌های پوستی می‌شود که لکه‌های پوسته‌دار و برجسته از خود به جای می‌گذارند. علاوه بر لکه ها، پسوریازیس همچنین می تواند برجستگی های کوچک و قرمز رنگی ایجاد کند که نواحی مختلف بدن را می پوشاند. کاهش قرار گرفتن در معرض نور خورشید می تواند نقش مهمی در افزایش شدت بیماری در طول ماه های زمستان داشته باشد. سعی کنید با پزشک خود در مورد فتوتراپی، یک درمان جدید پسوریازیس، برای تکمیل زمان از دست رفته زیر نور طبیعی خورشید صحبت کنید. یکی دیگر از دلایل بدتر شدن وضعیت، آب و هوای خشک است. کمبود رطوبت در هوا می تواند باعث خشکی پوست شود. یک راه برای اضافه کردن رطوبت به هوا استفاده از یک مرطوب کننده در خانه است که به پوست شما اجازه می دهد کمی آب بیشتری بنوشد.

بیماری اگزما Eczema و روش های درمان

بیماری پوستی، اگزما معمولا به صورت پوست قرمز، تحریک شده و برآمده دیده می شود. اغلب خارش دار و ناراحت کننده است. اگرچه اگزما قابل درمان نیست، اما به راحتی قابل کنترل است. با این حال، در زمستان، شعله‌ور شدن بیشتر اوقات رخ می‌دهد که به دلیل تغییرات سریع دما، به ویژه هنگامی که از یک روز سرد به داخل خانه می‌آیند، علائم شدیدتری ایجاد می‌کند. برای کمک به جلوگیری از واکنشی که ممکن است باعث التهاب پوست شما شود، مهم است که درجه حرارت خود را به بهترین شکل ممکن تنظیم کنید. سعی کنید بخاری خود را در دمای پایین نگه دارید. اگرچه ممکن است پس از سرماخوردگی وارد یک خانه فوق‌العاده گرم به نظر برسد، اما نگه داشتن بخاری در دمای پایین‌تر به پوست شما کمک می‌کند تا راحت‌تر به دما عادت کند.

بیماری درماتیت سبورئیک و روش های درمان

مشابه شوره سر، اما با پیامدهای جدی تر، درماتیت سبورئیک باعث قرمزی و سوزش پوست سر همراه با پوسته پوسته می شود. با این حال، بر خلاف شوره سر، درماتیت سبورئیک می تواند در هر جایی که مو وجود دارد در بدن شما ظاهر شود. خشکی زمستان می تواند باعث بدتر شدن وضعیت شما شود، اما مطمئن شوید که همچنان برنامه درمانی خود را دنبال کنید. هنگام دوش گرفتن از آب گرم استفاده نکنید، بلکه از آب ولرم استفاده کنید تا پوست سرتان ملتهب نشود. سعی کنید یک مرطوب کننده در خانه خود اضافه کنید تا پوست سرتان بدون افزودن محصولات اضافی به موهایتان یا افزایش تولید روغن، مرطوب بماند.

شما نمی توانید آب و هوا را تغییر دهید، اما می توانید با افزودن برخی موارد ساده به رژیم درمانی خانگی خود، برنامه روزانه خود را تغییر دهید. اگر وضعیت پوست شما در حال بدتر شدن است، ممکن است ناشی از آب و هوا باشد. در مورد تغییرات در وضعیت خود با متخصص پوست خود صحبت کنید و در مورد گزینه های مختلف درمانی بپرسید

Leave Your Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *