عادت های بد پوستی که باید آنها را ترک کنید

عادت های بد پوستی که باید آنها را کنار بگذارید

عادت های بد به راحتی شکل می گیرند. در اینجا برخی از عاداتی است که باید به خاطر سلامت پوست خود از شر آنها خلاص شوید را برایتان فهرست کرده ایم.

  • پوک کردن زیت ها – یک واکنش غریزی پس از بیدار شدن از خواب این است که فوراً آن را بیرون بیاورید. اگرچه این سریعترین راه برای از بین بردن لک به نظر می رسد، اما در واقع با فشار دادن باکتری ها به عمق منافذ، طول عمر زیت را دو برابر می کند. این می تواند باعث التهاب، عفونت یا زخم شود.
  • فراموش کردن پاک کردن آرایش – ما می دانیم که زندگی پرمشغله است و تنها کاری که می خواهید وقتی به خانه می رسید انجام دهید این است که در رختخواب خود فرو بروید. شما می توانید – پس از مراقبت از پوست خود. آرایش و چربی ایجاد شده در طول روز را پاک کنید. در غیر این صورت، یک شبه در منافذ شما می نشیند و باعث آکنه می شود.
  • نادیده گرفتن گردن و سینه – بسیاری از افراد صورت خود را می شویند و گردن را فراموش می کنند. گردن و سینه شما به یک اندازه در معرض هوای سخت، آفتاب و خاک قرار دارند. لایه برداری و مرطوب کردن این نواحی را نیز فراموش نکنید.
  • لایه برداری بیش از حد – ممکن است چیزهای بسیار خوبی داشته باشید، حداقل در مورد لایه برداری. پاکسازی شدید می تواند باکتری ها را گسترش دهد و تولید روغن را بدتر کند. لایه برداری چند بار در هفته یک روال خوب است، اما هر روز یا دو بار در روز می تواند آسیب بیشتری به همراه داشته باشد تا مفید.
  • نادیده گرفتن عادات سالم – باور کنید یا نه، سلامت عمومی عامل مهمی در حفظ پوست خوب است. ورزش نه تنها جریان خون را در پوست افزایش می دهد، بلکه نشان داده شده است که استرس را نیز کاهش می دهد، که می تواند باعث ایجاد جوش شود. همین امر در مورد عادات خواب سالم نیز صدق می کند – هفت تا نه ساعت خواب در شب برای سلامت بدن و پوست کلیدی است. رژیم غذایی شما نیز می تواند تاثیر داشته باشد. قند خون بالا باعث افزایش انسولین می شود که هورمون های تولید کننده روغن را تحریک می کند.
  • برنزه کردن – برنزه کردن بدترین عادت همه آنهاست. تحقیقات آن را با افزایش خطر ابتلا به سرطان پوست مرتبط دانسته اند. اگر حتماً باید رنگ صورت خود را تیره کنید، برنزه کننده یا لوسیون خود برنزه کننده را امتحان کنید

Leave Your Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *