تسکین آفتاب سوختگی پوست

درمان آسیب های پوستی ناشی از آفتاب سوختگی

هیچ چیز مانند آفتاب سوختگی نیست که لذت شما را در تعطیلات خراب کند. با آمدن هوای گرمتر، افزایش خطرات مربوط به آفتاب وارد عمل می شود. یاد بگیرید که چگونه آفتاب سوختگی را آرام کنید تا لذت شما را خراب نکند. حتی اگر برنزه شدن با نشاط و زیبایی همراه است، نتایج قرار گرفتن در معرض طولانی مدت چندان زیبا نیست. تسکین آفتاب سوختگی با مراحل و فرآیندهای صحیح آسان است، به خواندن ادامه دهید تا نحوه مراقبت صحیح از پوست در معرض نوردهی بیش از حد را بیاموزید.

هیدراتاسیون (مرطوب سازی پوست برای درمان افتاب سوختگی)

وقتی نوبت به درمان آفتاب سوختگی می رسد، رطوبت کلیدی است. مهم است که بدن را از درون به بیرون آبرسانی کنید، به خصوص زمانی که در معرض شدت نور خورشید قرار می گیرید. وقتی آفتاب سوخته می شوید، مایعات از سطح پوست جمع می شوند و باعث کم آبی بدن می شوند. حتما مصرف آب خود را افزایش دهید تا مایعات از دست رفته را جبران کنید. در مورد پوست بیرونی، حتماً با استفاده از یک مرطوب کننده ملایم و مبتنی بر آب آبرسانی کنید. وقتی پوست هنوز مرطوب است حتما یک لایه ضخیم بمالید و در چند روز آینده تکرار کنید تا ناحیه ملتهب مرطوب بماند.

آلوئه ورا برای درمان آفتاب سوختگی پوست

این داروی گیاهی به‌خاطر خواص ضدالتهابی‌اش، به‌ویژه در مورد آفتاب‌سوختگی ، شناخته شده است. علاوه بر این، این گیاه به عنوان یک مرطوب کننده طبیعی برای پوست عمل می کند که برای پوست هایی که بیش از حد نوردهی شده و لایه برداری می شوند، عالی است. آلوئه ورا به روش های مختلفی از جمله از طریق ژل، روغن یا از خود گیاه استفاده می شود. قرار دادن این دارو در یخچال قبل از استفاده راهی عالی برای افزودن منبع خنک کننده اضافی به پوست است!

درد ناشی از افتاب سوختگی پوست را کنترل کنید

کاهش التهاب در سریع ترین زمان ممکن ایده آل است. وقتی برای اولین بار متوجه شدید که آفتاب سوختگی در حال شکل گیری است، سعی کنید سریع در یک استخر سرد یا منبع آب فرو بروید تا پوست خنک شود. خود را از نور خورشید دور کنید و از یک داروی ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAID) مانند آسپرین یا ایبوپروفن استفاده کنید. مصرف NSAID را تا زمانی که آفتاب سوختگی آرام شود یا دردی احساس نکنید ادامه دهید. از آب یخ برای خیس کردن حوله یا پارچه استفاده کنید و به آرامی کمپرس سرد را روی محل سوختگی قرار دهید. این باعث خنک شدن ناحیه و کاهش التهاب می شود. رقیق کردن سرکه یا سرکه سیب در یک حمام آب گرم به میزان قابل توجهی نیش ناشی از آفتاب سوختگی را کاهش می دهد.

پوست افتاب سوخته خود را به حال خود رها کنید

اگر تاول ها و پوسته شدن پوست به دلیل نوردهی بیش از حد پوست شروع به تشکیل شدن کردند، آن را انتخاب نکنید. برداشتن پوست باعث افزایش التهاب می شود و می تواند منجر به عفونت شود. مهم است که ناحیه سوخته را همیشه تمیز و مرطوب نگه دارید. اگر ناحیه تاول زده در ناحیه وسیعی پخش شد یا تب و لرز ایجاد شد، وقت آن است که به دنبال یک متخصص پزشکی باشید.

Leave Your Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *