لایه برداری پوست با لیزر

جوان سازی پوست با لیزر

بازسازی پوست با لیزر یک روش محبوب در دنیای پوست زیبایی است. این روش شامل استفاده از دستگاه لیزر برای صاف و یکدست شدن سطح پوست است. چه برای اولین بار باشد که لیزر درمانی می کنید یا یک بیمار تکراری، در اینجا ما چند نکته ضروری در مورد بازسازی پوست با لیزر برای شما جمع آوری کرده ایم.

 • درمان ممکن است غیر تهاجمی باشد، اما احتمال توقف وجود دارد. درمان های پوست با لیزر غیر جراحی محسوب می شوند. با این حال، ممکن است قرمزی، تورم و مدتی از کار افتادگی داشته باشید. بیماران درمان های لیزری را برای ضربه زدن باندهای لاستیکی بر روی پوست توصیف کرده اند. در حالی که ارائه دهنده شما ممکن است بتواند بی حسی موضعی را برای این روش ارائه دهد، اما تحمل درد بستگی به فرد دارد.
 • برخی داروها یا شرایط خاص می توانند بر نتیجه لیزر درمانی تأثیر بگذارند. قبل از شروع لیزر درمانی، در مورد سابقه پزشکی خود – از جمله داروها و محصولات مراقبت از پوست که در حال حاضر استفاده می کنید، با ارائه دهنده صحبت کنید. برخی از شرایط مزمن می توانند بر ایمنی و نتایج لیزر درمانی تأثیر بگذارند.
 • لیزر های مختلف بیماری پوستی مختلف را درمان می کنند. در مورد بازسازی پوست با لیزر چیزی به نام «یک لیزر همه را درمان می کند» وجود ندارد. برخی از لیزرهای مختلف عبارتند از:
  • لیزرهای CO2 لیزرهای فرسایشی هستند که چین و چروک، اسکار و عیوب عمیق‌تر پوست را درمان می‌کنند.
  • لیزرهای اربیوم رشد کلاژن را تقویت می‌کنند، که آنها را به گزینه‌های محبوبی برای درمان لکه‌های پیری، خطوط ریز، شلی و چین و چروک تبدیل می‌کند. این لیزرها می توانند ابلیاتیو یا غیر ساینده باشند.
  • لیزرهای پالس رنگ پوست را گرم کرده و رنگدانه ها را جذب می کنند تا قرمزی، هایپرپیگمانتاسیون و شکستگی عروق خونی را کاهش دهند. این لیزرها معمولاً لیزرهای غیر سایشی هستند.
  • لیزرهای فرکشنال هر بار نواحی کوچک‌تری از پوست را درمان می‌کنند. این نوع لیزرها انرژی لیزر را به هزاران پرتو کوچک تجزیه می کنند. این تجزیه انرژی به کاهش زمان از کار افتادگی کمک می کند.
 • لیزر درمانی زمانی که در چندین درمان انجام شود نتایج بهتری را ارائه می دهد. حتی اگر نتایج را می توان تنها پس از یک درمان مشاهده کرد، اما نتایج بهینه لیزر درمانی در صورت انجام سری به دست می آید.
 • چه کسی درمان شما را انجام می دهد. ارائه دهنده شما باید در زمینه لیزر بسیار آموزش دیده باشد تا نتایج عالی داشته باشد. اگر مراقب پوست شما ماهر نباشد، لیزر می تواند مضر باشد.

Leave Your Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *