مناطق بدن جهت استفاده از کرم ضدافتاب سوختگی

مناطق بدن جهت استفاده از کرم ضدافتاب سوختگی

بسیاری از ما در ابتدا از کرم ضد آفتاب استفاده می‌کنیم، اما برای ادامه و استفاده مجدد در طول روز مشکل داریم. در حالی که در زیر نور خورشید سرگرم می شوید، همیشه در معرض خطر از دست دادن نقطه ای هستید که بعداً شما را آزار می دهد. آفتاب سوختگی نه تنها دردناک و ناراحت کننده است، بلکه می تواند بعداً به سرطان پوست منجر شود. ، به طور متوسط، خطر ابتلا به ملانوما دو برابر می شود. اگر بیش از پنج بار آفتاب سوختگی داشته باشد. پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

مناطق بدن که حتما باید با کرم ضدافتاب پوشیده شوند

  • چشم ها و پلک ها: پوست اطراف پلک شما ظریف است و می تواند به راحتی بسوزد. چشمان شما نیز ممکن است دچار آفتاب سوختگی شوند. از عینک آفتابی استفاده کنید تا نور خورشید را از این قسمت حساس صورت شما مسدود کند و از چشمان شما محافظت کند.
  • پوست سر: در اینجا با استفاده از کلاه همراه با استفاده از کرم ضد آفتاب از آفتاب سوختگی خودداری کنید. مو نمی تواند از پوست سر در برابر اشعه های مضر UVA و UVB محافظت کند.
  • پاها: قسمت بالای پا ممکن است مقداری ضدآفتاب دریافت کند، اما اگر در ساحل چرت می‌زنید یا بدون کفش زیر آفتاب می‌روید، SPF را به پایین پای خود نیز بمالید. راه رفتن روی پاهای آفتاب سوخته لذتی ندارد!
  • لب ها: لب ها به خصوص حساس هستند. خوشبختانه، بسیاری از چاپستیک ها و محصولات لب در حال حاضر دارای SPF هستند تا محافظت از لب ها را آسان کنند.
  • دست‌ها: هنگام استفاده از چوب ضد آفتاب یا اسپری ضد آفتاب، معمولاً می‌توان از استفاده از SPF روی دست‌ها نادیده گرفت. قبل از قرار گرفتن در معرض نور خورشید حتما از کرم ضد آفتاب روی دو طرف دست خود استفاده کنید.
  • گوش: پوست اطراف گوش بسیار نازک است. این بدان معنی است که می تواند راحت تر سوخته شود. با استفاده سخاوتمندانه از ضد آفتاب و فراموش کردن استفاده مجدد از گوش های خود محافظت کنید. کلاه لبه پهن نیز به محافظت از این ناحیه کمک می کند.

Leave Your Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *