5 مزیت آلوئه ورا بر روی صورت

5 مزیت آلوئه ورا بر روی پوست

آلوئه ورا شاید یکی از پرمصرف ترین داروهای گیاهی برای بیماری های موضعی پوست باشد. این به این دلیل است که اجزای ژل مانند این گیاه به عنوان درمان کننده پوست از انواع بیماری های جزئی شناخته شده است. در واقع، ممکن است در گذشته حتی از آلوئه برای آفتاب سوختگی، بریدگی های جزئی یا ساییدگی های کوچک استفاده کرده باشید.

علیرغم قدرت درمانی آلوئه ورا، ممکن است از خود بپرسید که آیا استفاده از آن برای صورت شما بی خطر است یا خیر. به طور کلی، پاسخ مثبت است. هنگامی که آلوئه ورا به درستی استفاده شود، می تواند به انواع بیماری هایی که ممکن است روی پوست شما تأثیر بگذارد کمک کند. در زیر 5 مورد از این مزایا آورده شده است.

مزیت های آلوئه ورا

اگر با یک بیماری مزمن پوستی سر و کار دارید، بهتر است قبل از استفاده از هر محصولی روی صورت خود با متخصص پوست خود مشورت کنید.

1. پوست خشک

ژل آلوئه ورا به راحتی جذب می شود و برای پوست های چرب ایده آل است. با این حال، می تواند به درمان پوست خشک نیز کمک کند. پس از حمام کردن، مرطوب کننده معمولی خود را با آلوئه عوض کنید تا رطوبت پوستتان را ببندد.

2. ساییدگی های کوچک

اگر چانه یا پیشانی خود را خراشیده اید، می توانید آلوئه ورا را برای تسکین سریع درد و سوزش روی آن ناحیه بمالید. می توانید سه بار در روز استفاده کنید.

3. سرمازدگی

سرمازدگی یک بیماری جدی است که نیاز به درمان فوری پزشکی دارد. در حالی که ژل آلوئه ورا از گذشته به عنوان یک درمان سرمازدگی استفاده می شده است، قبل از امتحان کردن آن ابتدا از پزشک خود سوال کنید.

4. سوختگی

برای سوختگی های جزئی، ژل آلوئه ورا را تا سه بار در روز روی ناحیه آسیب دیده بمالید. همچنین ممکن است لازم باشد از ناحیه مورد نظر با گاز محافظت کنید.

5. تبخال

بر خلاف آفت دهان، تبخال در قسمت بیرونی دهان ایجاد می‌ شود. آلوئه ورا ممکن است به درمان ویروس تبخال که عامل اصلی تبخال نیز می‌باشد کمک کند. مقدار کمی از ژل را دو بار در روز روی زخم سرد خود بمالید تا زمانی که از بین برود. برای بیماری های‌پوستی عصاره آلوئه ورا به خوبی ژل عمل نمی کند. این به این دلیل است که خود ژل دارای عناصر مرطوب کننده برای محافظت و التیام پوست است. با ثبت نام در دوره مراقبت از پوست ما از پوست خود محافظت کنید.

نحوه استفاده از آلوئه ورا

ساده ترین راه برای یک فرد برای به دست آوردن ژل آلوئه ورا تازه، نگهداری یک گیاه در خانه است. گیاهان آلوئه ورا اغلب از فروشگاه های باغ محلی یا آنلاین در دسترس هستند.

مراحل زیر را برای استخراج ژل خام آلوئه از برگ های گیاه دنبال کنید:

 • با استفاده از یک چاقوی تیز، برگ گیاه را تا حد امکان نزدیک به ریشه جدا کنید
 • برگ را بشویید و به آرامی خشک کنید
 • قسمت بریده شده را در یک کاسه قرار دهید و بگذارید حدود 15 دقیقه بماند تا لاتکس زرد آلوئه ورا تخلیه شود و آن را دور بریزید – این خاصیت ملین دارد و ممکن است برای همه مناسب نباشد.
 • انتهای نوک باریک را از بالای برگ جدا کنیددر صورت لزوم دوباره لاتکس را تخلیه کنید
 • برگ را فشار دهید تا نرم شود
 • خارها را از هر دو طرف گیاه تا حد امکان نزدیک به لبه برش دهید
 • برگ را صاف بگذارید و آن را از نوک تا نوک به سمت پایین برش دهید، یا برای برگ های بزرگتر، لایه سبز بیرونی را جدا کنید.
 • به آرامی ژل را با قاشق یا تیغه چاقو بردارید – برگ های بسیار بزرگ آلوئه ممکن است حاوی بلوک های جامد ژل باشند.
 • ژل را با دقت بشویید تا از هر گونه باقیمانده پاک شود
 • ژل را قبل از استفاده در یک ظرف در بند قرار داده و در یخچال قرار دهید
 • ظرف ژل را تا 2 هفته در یخچال نگهداری کنید یا ژل آلوئه ورا را در قالب های یخ فریز کنید.
 • همیشه قبل از استفاده از آلوئه ورا روی صورت، یک تست پچ آلرژی انجام دهید.
 • مقدار کمی از ژل را به داخل مچ دست بمالید تا واکنش نشان داده شود.
 • 24 ساعت صبر کنید. اگر پوست شروع به خارش، تورم یا تغییر رنگ کرد، آلوئه ورا را به صورت نمالید.

آکادمی پوست و مو فرزانه غنی كارشناس و مدرس فني حرفه‌اي در رشته مراقبت پوست، برگزار کننده دوره هاي مبتدي تا فوق تخصصي پوست خدمات مشاوره و فروش محصولات پوست، برای دیدن مطالب مرتبط اینجا کلیک کنید.

ما رو در اینستاگرام دنبال کنید.

برای دیدن فیلم های آموزشی به آپارات ما سر بزنید.

Leave Your Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *