Cosmetology.,Portrait,Of,Beautiful,Female,Asian,Model,With,Mask,On

5 راه از بین بردن جوش های سرسیاه

5 راه از بین بردن جوش های سرسیاه

جوش های سرسیاه یکی از رایج ترین شکل های آکنه هستند. اگرچه افرادی که پوست چرب دارند در برابر جوش های سرسیاه آسیب پذیرتر هستند، اما هر کسی ممکن است به آن مبتلا شود. زمانی که منافذ پوست با ترکیبی از سلول های مرده پوست و چربی اضافی (سبوم) غدد چربی شما مسدود می شوند، تشکیل می شوند.

برخلاف جوش‌های سر سفید که منافذ بسته ایجاد می‌کنند، جوش‌های سرسیاه دارای سطوح باز هستند که باعث اکسیداسیون تیره رنگ می‌شود. ممکن است وسوسه انگیز باشد که دوشاخه سیاه را فشار دهید یا فشار دهید، اما این می تواند باعث ایجاد زخم های غیر ضروری و آسیب های دیگر به پوست شما شود. با شرکت در دوره های آموزشی پوست و زیبایی ما پوستی درخشان داشته باشید.

1. از ماسک خاک رس استفاده کنید

ماسک‌های خاک رس به بیرون کشیدن روغن‌ها و سموم از پوست کمک می‌کنند که به باز کردن منافذ پوست کمک می‌کند. ماسک های خاک رس معمولاً برای پوست های چرب ضروری به حساب می آیند.

برخی از ماسک های خاک رس نیز حاوی گوگرد هستند. گوگرد ماده دیگری است که برای شکستن سلول های مرده پوست که جوش های سرسیاه را تشکیل می دهند، عمل می کند. مهم نیست که کدام ماسک را انتخاب می کنید، می توانید یک بار در هفته علاوه بر لایه برداری هفته ای یک یا دو بار از آن استفاده کنید.

2. با آرایش خود نخوابید

در پایان یک روز طولانی، آخرین کاری که ممکن است بخواهید انجام دهید این است که آرایش خود را پاک کنید. با این حال، خوابیدن با آرایش به دنبال جوش های سرسیاه بیشتری است. اگر یک شبه باقی بماند، حتی آرایش غیر کومدوژنیک می تواند منافذ شما را مسدود کند.

 کسانی که پوست چرب دارند ممکن است بخواهند از یک پاک کننده کف مانند کننده استفاده کنند. پاک کننده های آرایش را می توان قبل از شستن صورت برای قدرت پاک کنندگی بیشتر استفاده کرد.

3. از ماسک زغال استفاده کنید

مانند ماسک‌های خاک رس، ماسک‌های زغال در اعماق پوست کار می‌کنند تا روغن و سایر ناخالصی‌ها را خارج کنند. تصور می‌شود که زغال چوب این مزایا را به مراتب افزایش می‌دهد.

4. یک برس پوست داشته باشید

یک برس پوست می تواند با از بین بردن سلول های مرده اضافی پوست، فواید لایه برداری مشابه AHA ها و BHA ها را ارائه دهد. برس‌های پوستی را فقط گاهی با یک شستشوی ملایم پاک‌کننده استفاده کنید و اگر پوست حساسی دارید از استفاده از برس خودداری کنید. بسته به نیاز و بودجه شما، انواع برس های پوستی برای استفاده با پاک کننده روزانه شما وجود دارد.

5. از اسید سالیسیلیک استفاده کنید

اسید سالیسیلیک ماده ترجیحی برای درمان جوش های سر سیاه و سرسفید است زیرا موادی را که منافذ را مسدود می کنند.

  • روغن اضافی
  • سلول های مرده پوست

با انتخاب یک پاک کننده روزانه با اسید سالیسیلیک، می توانید این عناصر را علاوه بر موارد زیر حذف کنید:

  • کثیفی روزانه
  • روغن
  • آرایش


اگرچه هنوز باید صورت خود را دو بار در روز بشویید، سعی کنید برای شروع فقط یک بار در روز از پاک کننده ای استفاده کنید که حاوی اسید سالیسیلیک است. اسید سالیسیلیک به ویژه برای افرادی که پوست خشک دارند مفید است.

شما ممکن است از آن فقط در شب استفاده کنید و سپس از پاک کننده معمولی خود در صبح استفاده کنید. همانطور که پوست شما به این محصول عادت می کند، می توانید آن را صبح و شب استفاده کنید.

بسیاری از افراد به اسید سالیسیلیک حساس هستند. ممکن است نتوانید بیش از یک بار در هر چند روز از آن استفاده کنید. اگر همچنان به آن واکنش نشان می دهید، مصرف را قطع کنید.

آکادمی پوست و مو فرزانه غنی كارشناس و مدرس فني حرفه‌اي در رشته مراقبت پوست، برگزار کننده دوره هاي مبتدي تا فوق تخصصي پوست خدمات مشاوره و فروش محصولات پوست، برای دیدن مطالب مرتبط اینجا کلیک کنید.

ما رو در اینستاگرام دنبال کنید.

برای دیدن فیلم های آموزشی به آپارات ما سر بزنید.

Leave Your Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *