درمان کهیر پوستی

کهیر پوستی و درمان آن

درمان کهیر – بهار فرصتی را برای پوست ما فراهم می کند تا نفس بکشد و خود را تجدید کند. هنگامی که پوست شما در معرض دید قرار می گیرد، اگر پوست بیش از حد حساس دارید، اثرات محرک های موجود در هوا و تماس به شکل کهیر یا بثورات ایجاد می شود.

این محرک ها به شکل گرده ها، موادی که به آنها حساسیت دارید یا گیاهان نیمه سمی مانند پیچک سمی هستند.

توجه به تفاوت بین کهیر و بثورات پوستی مهم است، زیرا آنها معانی مختلفی برای بدن شما دارند و به روش های مختلفی درمان می شوند. برای بررسی تفاوت‌های کهیر و بثورات و نحوه تشخیص بین این دو تحریک پوستی، ادامه مطلب را بخوانید.

لکه های پوستی قرمز، برجسته و خارش دار هستند. کهیر را می توان روی گردن، قفسه سینه و هر ناحیه دیگری که در معرض محرک محرک قرار دارد، یافت.

موارد کهیر حاد می تواند از چند ساعت تا چند هفته طول بکشد. با این حال، برخی از کهیرهای مزمن رنج می برند که ممکن است ماه ها یا سال ها ادامه یابند. کهیر همچنین به آنژیوادم ، که تورم لایه های عمیق تر پوست است، مرتبط است.

علت ایجاد کهیر پوستی را بشناسید

کهیر معمولاً توسط محرک‌ها یا آلرژن‌هایی که با پوست تماس پیدا می‌کنند ایجاد می‌شود، اما تعیین منشا یک مورد کهیر دشوار است. برخی داروها، غذاها و حشرات که به آنها حساسیت دارید نیز ممکن است باعث واکنش شوند.

حتی دما، نور خورشید و ورزش به تعیین اینکه آیا شما دچار کهیر می شوید یا خیر کمک می کند.

درمان کهیر پوستی

هنگام تجربه کهیر حاد، کمپرس های خنک و مرطوب را روی ناحیه قرار دهید تا مقداری از گرما را از بین ببرید. برای جلوگیری از ایجاد عارضه، دمای داخل خانه را پایین نگه دارید و از مواد شوینده ملایم استفاده کنید.

اگر از کهیر مزمن رنج می برید، با متخصص پوست خود در مورد تعداد درمان هایی که می تواند تجویز کند صحبت کنید. معمولاً درمان شامل آنتی هیستامین ها یا کورتیکواستروئیدها است که به آرام کردن خارش و تسکین نواحی آسیب دیده کمک می کند.

شایع ترین نوع بثورات پوستی اگزما است که به عنوان درماتیت آتوپیک نیز شناخته می شود.

این وضعیتی است که باعث می شود پوست شما خارش و قرمز شود. شعله ور شدن اگزما با بثورات کهیر متفاوت است، زیرا در برآمدگی های شعله ور اگزما مایع وجود دارد و هنگامی که می خواهید آنها را بخراشید پوسته پوسته می شود.

علائم همچنین شامل خشکی پوست، خارش در شب، لکه های قرمز یا قهوه ای و پوسته پوسته شدن و ترک خوردگی است. اگزما بر خلاف کهیر یک بیماری مزمن است و به صورت دوره ای ظاهر می شود.

علت ایجاد کهیر پوستی را بشناسید

تشخیص یک راش بیماری نیست، بلکه نشانه چیزی نگران‌کننده‌تر است. اگزما، پیچک سمی و پای ورزشکار همگی شرایطی هستند که بر توانایی پوست برای محافظت از خود تأثیر می‌گذارند.

این همچنین اثربخشی پوست در حفظ رطوبت را کاهش می دهد و در نتیجه باعث ایجاد لکه های ترک خورده و خشک می شود. با کاهش توانایی پوست شما برای محافظت از خود، در برابر عوامل محیطی مانند تغییرات آب و هوا و قرار گرفتن در معرض آلرژن ها آسیب پذیرتر می شود.

راه های زیادی برای درمان جوش وجود دارد. ساده ترین راه این است که از محصولات ملایم استفاده کنید و از تمیزی پوست خود مطمئن شوید.

پوست در معرض آن را بشویید، لباس را عوض کنید و بعد از چند ساعت خارج از منزل مرطوب کنید. بثورات اگزما اغلب در فضای باز ظاهر می شود، زیرا آلرژن ها، گرده ها و دمای گرم تر روی پوست آسیب پذیر خشن هستند.

درک محرک های خود و بهترین راه های اجتناب از آنها ضروری است.

شما باید به طور منظم به متخصص پوست خود مراجعه کنید تا سلامت پوست خود را بررسی کنید

یک متخصص پوست گزینه های درمانی موثرتری را که به طور خاص برای شما ساخته شده اند توصیه می کند و می تواند داروهایی مانند آنتی هیستامین ها یا کرم های تسکین دهنده را تجویز کند.

Leave Your Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *