آنزيم هاي لايه بردار(آنزيم تراپي)

آنزيم هاي لايه بردار(آنزيم تراپي)

آنزيم هاي استخراج شده از ميوه هايي همچون آناناس(آنزيم برومولين)،پاپايا(آنزيم پاپايين)،انار،بلوبري و كدو تنبل،از نوع پروتئاز هستند؛يعني قادرند پروتئين هاي پوست از جمله پروتئين کراتین که در سلولهای مرده تجمع یافته را تجزیه نمایند.

این نوع آنزیم ها بسیار بهتر از لایه بردارهای شیمیایی عمل می کنند. زیرا تنها سلولهای مرده پوست و جای زخم را بر می دارند، بدون اینکه به سلول های زنده پوست آسیب بزنند. لذا این نوع آنزیم های لایه بردار برای انواع پوست به ویژه پوست حساس مناسب هستند.

بهترین آنزیم ها برای پوست کدامند؟

موارد محبوب عبارتند از بروملین از آناناس، پاپائین از پاپایا و اکتینیدین از موز، که همگی به عنوان آنزیم های پروتئولیتیک عمل می کنند – آنها قادر به تجزیه پروتئین در سطح پوست هستند

آیا آنزیم در پوست وجود دارد؟

آنزیم‌های استراز که عمدتاً در کراتینوسیت‌های پوست قرار دارند، نقش مهمی در متابولیسم پوست دارند. بنابراین، روند توسعه و رشد کراتینوسیت ها به طور مستقیم با فعالیت استراز آن مرتبط است.

آیا آنزیم ها پوست را روشن می کند؟

عنصر اصلی آنزیمی مشتق از قارچ به نام ملانوزیم است که ملانین (رنگدانه تیره) پوست شما را تجزیه می کند. داده های بالینی تنها در هفت روز تغییر را نشان می دهد.

چه آنزیم هایی پوست مرده را تجزیه می کنند؟

آنزیم های پروتئولیتیک و پروتئاز اغلب در صنعت مراقبت از پوست استفاده می شوند. آنزیم های موجود در مراقبت از پوست با حذف سلول های مرده پوست از اپیدرم، بالاترین لایه پوست، کار می کنند. این آنزیم ها پیوندهای پروتئینی بین سلول های مرده پوست و اپیدرم را تجزیه می کنند.

کدام آنزیم ها در مراقبت از پوست استفاده می شوند؟ آنزیم های پروتئولیتیک و پروتئاز اغلب در صنعت مراقبت از پوست استفاده می شوند. آنزیم های موجود در مراقبت از پوست با حذف سلول های مرده پوست از اپیدرم، بالاترین لایه پوست، کار می کنند.

این آنزیم ها پیوندهای پروتئینی بین سلول های مرده پوست و اپیدرم را تجزیه می کنند

آنزیم های میوه برای پوست چه می کنند؟

آنزیم های میوه با شکستن موادی که سلول های مرده پوست را به هم متصل می کند، لایه برداری پوست را انجام می دهند، به این معنی که آنها تنها بالاترین لایه سلول های مرده پوست را در سطح از بین می برند.

آنها همچنین به طور فعال پوست را تسکین می دهند. در مراقبت از پوست، آنزیم های میوه بیشتر به عنوان یک شکل ایمن و ملایم لایه برداری استفاده می شود.

هر چند وقت یکبار باید لایه برداری آنزیمی انجام دهید؟
دو بار در هفته لایه برداری آنزیمی مانند سایر لایه بردارها به بافت زنده آسیب نمی رساند، بنابراین می توانید این کار را در روال معمول مراقبت از پوست خود تا دو بار در هفته اعمال کنید.

همچنین اگر به دنبال راهی سریع برای جوانسازی پوست خود قبل از یک رویداد بزرگ (یا کوچک) هستید، این یک گزینه عالی است

آیا یک پاک کننده صورت آنزیمی وجود دارد؟

ENZYME CLEANSER یک فرمول پودری حاوی آنزیم های سوبتیلیسین و لیپاز است که وقتی با آب مخلوط می شود به یک کف نرم تبدیل می شود تا پاکسازی و لایه برداری ملایم اما عمیق را ارائه دهد.

CLEANSER یک فوم پاک کننده ملایم است که به از بین بردن آلودگی هاو آرایش کمک می کند و در عین حال پوست را آبرسانی می کند.

تفاوت بین لایه برداری آنزیمی و شیمیایی چیست؟

لایه برداری شیمیایی فراتر از سطح پوست شما است و به عنوان یک لایه بردار عمل می کند تا نه تنها لایه بالایی سلول های مرده پوست را از بین ببرد بلکه چندین لایه دیگر را نیز پاک کند.

در مقایسه، لایه برداری آنزیمی بر روی لایه های سطحی (بالایی) اپیدرم متمرکز می شود.

Leave Your Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *